Dzisiaj jest: 5 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

MOPS rozpoczął przyjmowanie wniosków

wtorek, 01 sierpień 2017 16:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Chodzi o wnioski na świadczenia rodzinne, świadczenia 500+, fundusz alimentacyjny oraz stypendium szkolne. Przyjmowanie wniosków – w zależności od rodzaju świadczenia - potrwa do końca października i końca listopada.

 

W pierwszym dniu przyjmowania wniosków tłumów nie było. - Przyjechałem do pracy o siódmej rano, żeby zobaczyć jak duża będzie kolejka. Pierwsze odczucie, to była wielka ulga, bo pod MOPS stało 10 osób – mówi Krzysztof Gajewski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.
To, że nie ma szturmu na Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, to bez wątpienia efekt kampanii informacyjnej, dotyczącej składania wniosków na różnego rodzaju świadczenia. - Nie ma pośpiechu. Nie trzeba składać winsoków na początku sierpnia. Wszystkie decyzje wydane na świadczenia są ważne do końca września lub do końca października – dodaje Krzysztof Gajewski.
Pracownicy MOPS-u także byli mile zaskoczeni tym, że pierwszego dnia przyjmowania wniosków praca przebiegała sprawnie i bez awantur. - Jesteśmy mile zaskoczeni. Można powiedzieć, że nawet zszokowani. Jest mało ludzi, a byliśmy przygotowani na dużo więcej – mówi Iwona Pełka, pracownik MOPS w Radomiu.
Ale pracownicy ciężkiej pracy nie unikną. Wstępnie licząc, do ośrodka wpłynie kilkadziesiąt tysięcy wniosków. W ubiegłym roku na samo tylko świadczenie 500+ złożono 19 tysięcy wniosków. MOPS przypomina także o prawidłowym wypełnianiu dokumentów. Chodzi m.in. o dane osobowe, czyli imiona i nazwiska, adres, numer pesel czy numer dowodu osobistego. Informacje na temat wniosków, terminów czy lokalizacji punktów MOPS na terenie miasta są dostępne na stronie internetowej www.mops.radom.pl. Szczegółowe ogłoszenie na ten temat podawane jest także w telewizji Dami.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Stypenia po raz ostatni

  Już po raz 12-ty Fundacja Polish Orphans Charity wręczy w Radomiu stypendia dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Wręczenie stypendiów odbędzie się 24 października. Ale będzie to ostatnia edycja stypendiów fundowanych przez Polish Orphans Charity.

 • Podsumowali „500 plus” na Mazowszu

  Blisko 21 tysięcy dzieci i ponad 14 tysięcy rodzin w Radomiu otrzymało wsparcie w ramach programu Rodzina 500 plus od początku jego funkcjonowania. Suma świadczeń wyniosła blisko 244 miliony złotych.

 • W MOPS dostępne już wnioski PFRON
  W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz na stronie ośrodka dostępne są już wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na rok 2018. Te wnioski przyjmowane będą od 2-go stycznia. .
 • Trwają wypłaty w programie 500 +

  Ponad 14 tysięcy wniosków o świadczenia w programie 500 plus wpłynęło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Ponad 10 tysięcy, tych, które wpłynęły w sierpniu, MOPS już rozpatrzył, wydał decyzje i wypłaca świadczenia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej