Dzisiaj jest: 30 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Zenobii, Edmunda, Przemysława

Komendant straży pożarnej w Radomiu odwołany

wtorek, 01 sierpień 2017 17:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie pomogła pozytywna opinia prezydenta Radomia, ani deklaracje radomskich strażaków, że za komendantem pójdą w ogień. Bryg. Paweł Frysztak został odwołany dziś z funkcji komendanta miejskiego PSP w Radomiu.

 

O zamiarze odwołania komendanta radomskich strażaków przez mazowieckiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej informowaliśmy pod koniec czerwca. Wówczas do prezydenta Radomia wpłynęło pismo od komendanta wojewódzkiego z prośbą o wydanie opinii na temat komendanta miejskiego radomskich strażaków. Radosław Witkowski pozytywnie ocenił pracę bryg. Pawła Frysztaka. Komendanta bronili także radomscy strażacy, pisząc m.in. do naszej redakcji, że za bryg. Pawłem Frysztakiem „pójdą w ogień”. Ale to nie wystarczyło. Z dniem 1 sierpnia bryg. Paweł Frysztak został odwołany z funkcji przez mazowieckiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Jednocześnie z dniem 1 sierpnia bryg. Frysztak został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w pionie dydaktyki w ośrodku szkolenia w Pionkach. - Bryg. Paweł Frysztak będzie się zajmował szkoleniem kadry dowódczej, kierowniczej województwa mazowieckiego. Liczymy, że z jego doświadczeniem i wykształceniem, wzmocni kadrę komendy PSP w Warszawie - mówi st. kpt. Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Pozytywna opinia prezydenta Radomia na temat Pawła Frysztaka została przekazana komendantowi mazowieckiemu. Do Warszawy docierały też apele radomskich strażaków o nie odwoływanie komendanta miejskiego. - Docierały pozytywne opinie, ale komendant mazowiecki zdania nie zmienił. Uznał, że praca komendanta będzie bardziej efektywna w pionie dydaktyki - dodaje
st. kpt. Karol Kierzkowski.

Bryg. Paweł Frysztak przebywa obecnie na urlopie. Na razie pełniącym obowiązki komendanta straży pożarnej w Radomiu został dotychczasowy zastępca bryg. Sławomir Podsiadło.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Interwencje strażników będą rejestrowane ?

  Radomska Straż Miejska przez ostatnie dwa tygodnie testowała nowy sprzęt. Podczas kontroli czy interwencji funkcjonariusze oprócz standardowego wyposażenia, na ulice zabierali ze sobą kamerę.

 • Paweł Górak walczy w sądzie o przywrócenie go do pracy

  Paweł Górak, były komendant Straży Miejskiej w Radomiu, domaga się w Sądzie Pracy przywrócenia go do pracy w Straży Miejskiej. Taką możliwość wyklucza prezydent Radosław Witkowski, która jak mówi: całkowicie utracił zaufanie do Pawła Góraka.

 • "Kłopot, którego nikt nie chce rozwiązać"

  To słowa z listu, jaki trafił do naszej redakcji. Starsi mieszkańcy z ul. Żeromskiego skarżą sie na samochody, które... jeżdżą po chodniku. "To jest niebezpieczne zwłaszcza dla nas, seniorów" – pisze autorka listu.

 • Bo ferie mają być bezpieczne. Pokazy na Borkach

  Nad zalewem na Borkach policja, straż pożarna i strażnicy miejscy mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w czasie zimowego wypoczynku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej