Dzisiaj jest: 23 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Prezydent zwolnił komendanta Straży Miejskiej

środa, 02 sierpień 2017 15:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Ostry konflikt pomiędzy prezydentem Radosławem Witkowskim a sekretarzem Rafałem Czajkowskim. W tle zwolnienie z pracy przez prezydenta komendanta Straży Miejskiej Pawła Góraka. Powodem decyzji - jak tłumaczy prezydent – jest utrata zaufania.

 

24 czerwca na ulicy Żeromskiego doszło do bójki między Młodzieżą Wszechpolską, a przedstawicielami Komitetu Obrony Demokracji. Patrol Straży Miejskiej odjechał zamiast zareagować. Po tych wydarzeniach urząd poprosił komendanta Straży Miejskiej o wyjaśnienia. Pracę stracił jeden ze strażników miejskich, dowódca patrolu. Inna strażniczka otrzymała naganę. Ale, zdaniem prezydenta, wyjaśnienia komendanta nie były rzetelne, zawierały także przekłamania, dotyczące tego, gdzie wówczas były patrole straży. Między innymi na tej podstawie prezydent uznał, że stracił do komendanta zaufanie i postanowił go zwolnić z pracy. Zrobił to teraz, bo wcześniej Paweł Górak przebywał na zwolnieniu lekarskim. - Straż Miejska popełniła błędy w trakcie wydarzeń, które miały miejsce 24 czerwca. Z każdego błędu należy wyciągać wnioski. Tu niestety zabrakło chęci do rzetelnego wyjaśnienia tej sprawy. To spowodowało utratę mojego zaufania do komendanta Pawła Góraka – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Nadzorujący pracę Straży Miejskiej sekretarz miasta Rafał Czajkowski, jak nam powiedział, zapoznał się z dokumentem wypowiadającym obowiązki komendantowi. - Jestem zaskoczony jego treścią. Dziwię się, że takie dokumenty w ogóle przechodzą przez biuro prawne urzędu. Trzeba mieć świadomość, że sąd pracy to nie są social media. Nie wystarczy zrobić sobie fajnego zdjęcia, opisać swoich emocji i czekać na „lajki”. W takich sytuacjach trzeba podejmować konkretne decyzje, ale oparte o konkretne przesłanki i fakty. W tym dokumencie ja ich nie znalazłem – mówi sekretarz miasta. - Jestem przekonany, że jeżeli się odwoła to wróci do pracy – dodaje Rafał Czajkowski.
Prezydent Radosław Witkowski jednoznacznie komentuje zachowanie Rafała Czajkowskiego. - Jeśli mój podwładny, sekretarz miasta tak radykalnie nie zgadza się z ocenami i decyzjami swojego przełożonego czyli prezydenta, to są sposoby, żeby takie napięcia usuwać. A pan Rafał Czajkowski jako wybitny specjalista od prawa pracy powinien o tym wiedzieć – mówi prezydent Radosław Witkowski.
Z Pawłem Górakiem nie udało nam się skontaktować. Obowiązki komendanta Straży Miejskiej będzie pełnił dotychczasowy zastępca Pawła Górka, Edmund Nowocień.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej