Dzisiaj jest: 27 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

PGZ z Radomiem

środa, 20 maj 2015 18:08
Dział: Wiadomości
Autor 

W środę Polska Grupa Zbrojeniowa i władze Radomia podpisały porozumienie o współpracy. Między innymi w zakresie budowy nowej siedziby grupy zbrojeniowej i rekrutacji osób do pracy.

 

Siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu obecnie mieści się w wynajmowanych biurach przy ulicy Grobickiego. Zarówno zarząd Grupy jak i władze miasta chcą aby - ze względu na specyfikę – PGZ miał tu własną, nową siedzibę, wybudowaną od podstaw. Magistrat zaproponował cztery lokalizacje dla tej inwestycji, ale jak mówią władze teraz za wcześnie mówić o terminach i kosztach. Współpracę w tym zakresie, czyli w zakresie budowy siedziby dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu zakłada porozumienie podpisane w środę pomiędzy zarządem Grupy a władzami miasta. Zdaniem prezydenta to początek odbudowy w Radomiu przemysłu zbrojeniowego. - Siedziba PGZ w Radomiu to pierwszy etap tego, żeby serce polskiego przemysłu zbrojeniowego biło w Radomiu. To ma swoje konsekwencje praktyczne – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Jedną z nich mają być nowe, ale przeznaczone głównie dla wykwalifikowanych osób miejsca pracy. - W ramach porozumienia podjęliśmy decyzję o zacieśnieniu współpracy w zakresie rekrutacji pracowników do pracy w PGZ. W całej PGZ - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ S.A. Miasto i PGZ mają także współpracować w zakresie lokowania w Radomiu przedsięwzięć produkcyjnych. Wojciech Dąbrowski bardzo duże szanse upatruje w potencjalnej współpracy z firmą Airbus. Obecnie PGZ poszukuje lub wkrótce rozpocznie rekrutację pracowników do pracy w radomskiej siedzibie na stanowiska w dziale księgowości, IT, logistyki czy HR. Przy ul. Grobickiego w PGZ pracować ponad 100 osób. Dodatkowych 10 miejsc do pracy w PGZ funkcjonuje przy radomskiej Fabryce Broni.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • PGZ chce oszczędzać i powołuje Centrum Usług Biznesowych

  200 milionów złotych w skali roku mogą wynieść oszczędności PGZ dzięki utworzeniu w Radomiu Centrum Usług Biznesowych. W Centrum pracę znajdzie około 300 osób. Pierwsze kilkadziesiąt jeszcze w tym roku.

 • Dawna Fabryka Broni na sprzedaż

  7,5 miliona złotych – to cena wywoławcza w przetargu na sprzedaż dawnych budynków Fabryki Broni w Radomiu. Przetarg ogłosiło Radomskie Centrum Innowacji i Technologii - właściciel nieruchomości.

 • Stocznia jednak nie dla Radomia

  Radom nie będzie siedzibą spółki Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna. Zarząd PGZ podjął decyzję, że docelową siedzibą spółki będzie Gdynia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej