Dzisiaj jest: 21 Października 2020    |    Dziś imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Z Radomia samolotem do 50 miast.

środa, 20 maj 2015 18:11
Dział: Wiadomości
Autor 

Łotewskie Linie Lotnicze Air Baltic uruchomią od września tego roku połączenia lotnicze z Radomia. Z lotniska na Sadkowie będzie można polecieć nie tylko do stolicy Łotwy, Rygi, ale także przez Rygę do innych stolic i miast w Europie.

 

Na taką informację czekali radomianie dość długo. W środę spółka Port Lotniczy Radom potwierdziła, że samoloty Łotewskich Linii Lotniczych Air Baltic zaczną latać z lotniska na Sadkowie już od września. – Potwierdzam te informacje. Nie mogę zaprzeczyć. Podpisaliśmy umowę z narodowym przewoźnikiem Łotwy, liniami Air Baltic. Na początek od września trzy połączenia z ich stolicą oraz dalej z lotniskami na północy Europy, czyli Skandynawią – mówi Tomasz Siwak, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Z Radomia samolotami w biało-zielonych barwach będzie można dotrzeć nie tylko do stolicy Łotwy, Rygi, ale także przez Rygę do 50 innych miast w Azji, Europie i Afryce. Konferencję prasową na ten temat zapowiedział na czwartek prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej