Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Fabryka Broni zwiększa produkcję. I bierze kredyt

piątek, 11 sierpień 2017 16:29
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 80 milionów złotych kredytu weźmie Fabryka Broni w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze potrzebne są na rozwój zakładu. W najbliższym czasie fabryka chce znacznie zwiększyć produkcję.

 

Fabryka Broni chce rozbudować i unowocześnić park maszynowy. Zainwestuje w to ok. 90 milionów złotych. 9 milionów to środki własne, 81 milionów 400 tysięcy będzie pochodziło z kredytu. Tego kredytu udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowa już została podpisana. - Wybraliśmy ofertę Banku Gospodarstwa Krajowego, ponieważ jest to bank państwowy, bank który złożył też najkorzystniejszą ofertę. Bank ma w misji wspieranie polskiej gospodarki i spotkaliśmy się ze zrozumieniem naszych potrzeb – tłumaczy Radosław Pypeć, dyrektor finansowy Fabryki Broni.

Rozbudowa parku maszynowego ma na celu zwiększenie produkcji. - Musimy zwiększyć zarówno ilość broni jaką produkujemy, jak i nasze możliwości produkcyjne, żeby wejść w nowe wyroby, które będą dostarczane zarówno dla Wojska Polskiego, służb mundurowych, jak i na eksport – mówi Adam Suliga, prezes Fabryki Broni.

Najwięcej broni z Radomia trafia do polskich odbiorców instytucjonalnych, czyli wojska, policji czy straży granicznej. Teraz Fabryka chce zwiększyć swój udział w rynku cywilnym, do tej pory trochę zaniedbywanym. Trzecia grupa klientów to odbiorcy zagraniczni. Fabryka Broni dostarcza karabiny Beryl do Nigerii. To przyszłościowy rynek. - Nasza broń ma tam bardzo wysokie oceny. Nie będzie tajemnicą jeśli powiem, że dużo wyższe oceny jeżeli chodzi o działanie w tamtym klimacie niż broń z Azji czy broń z Europy zachodniej - mówi Radosław Pypeć.

Jak zdradza prezes, trwają rozmowy z kilkoma następnymi krajami na temat zamówień. Nazwy krajów nie padają. - Mogę powiedzieć, że na jeden kontynent nie będziemy eksportować. Na Antarktydę – mówi Adam Suliga.

Środki z kredytu będą uruchomione pod koniec sierpnia. Kilka przetargów na zakup nowych maszyn już trwa. Kilkanaście kolejnych niebawem będzie ogłoszonych. Zwiększanie produkcji będzie wiązało się także ze zwiększaniem zatrudnienia. Obecnie w zakładzie pracuje 520 osób.

Kredyt ma zostać spłacony do końca 2021 roku.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej