Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

MaturaFest – żeby młodzi powrócili do Radomia

czwartek, 21 maj 2015 16:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Są młodzi, zdolni. Często wyjeżdżają z Radomia na studia i już tu nie wracają. Magistrat organizuje koncert „MaturaFest – wróćcie do nas!”.

 

W konferencji zapowiadającej koncert MaturaFest wzięli udział bardzo zdolni i utalentowani w różnych dziedzinach tegoroczni maturzyści. Już wkrótce rozpoczną studnia. Większość z nich wyjedzie z Radomia. Władze miasta namawiają do tego, żeby po studiach wrócili do miasta. - Narzekamy, że młodzi ludzie nie wracają. Chcemy żeby się wykształcili i wrócili – mówi Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. Żeby wrócili muszą mieć perspektywy. Władze miasta – jak same mówią - wiedzą, że najczęstszym powodem wyjazdu młodych i utalentowanych ludzi z Radomia jest brak pracy. - Staramy się robić wszystko żeby młodzi mogli tu znaleźć prace. Może nie od razu bardzo dobrze płatną, ale adekwatną do zdolności – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Jeden z maturzystów obecnych na konferencji zapowiada, że w Radomiu zostaje. Także na studia. Pozostali wyjeżdżają. Co będzie dalej? Maturzystka z Zespołu Szkól Plastycznych zapowiada, że wróci. Pozostali mówią: - Zobaczymy gdzie będziemy mogli spełniać się zawodowo. - Każdy ma jakieś plany na tę bliższą ale i dalszą przyszłość. Zawód muzyka jest specyficzny. Mamy trasy koncertowe, gramy w różnych miejscach na świecie – opowiada Barotsz Kołsut , absolwent Zespołu Szkól Muzycznych w Radomiu. Koncert „MaturaFest 2015 - wróćcie do nas!” obędzie się na zakończenie matur, 22 maja – w piątek. Wystąpią m.in. NORM – Zatruta symbioza, PAJAC – Co z tego że Pajac, KOTZI – Rapdom oraz goście. Koncert odbędzie się na ul. Żeromskiego przed Urzędem Miejskim. Początek – godzina 19.00.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej